University of Maine announces fall 2019 Dean’s List

 

Spring 2019 Dean’s List by Maine counties

Androscoggin County
Aroostook County
Cumberland County
Franklin County
Hancock County
Kennebec County
Knox County
Lincoln County
Oxford County
Penobscot County
Piscataquis County
Sagadahoc County
Somerset County
Waldo County
Washington County
York County


Androscoggin County

Auburn: Alexis Bellefleur, Abigail Fisher, Spencer Frahn, Sarah Hammond, Kaylee Jipson, Brooke Lever, Gabe Lovering, Dylan Miller, Emma Paradie, Rebecca Raymond, Skylar Rubocki, Ryan Theriault, Jacob Vallee

Durham: Sera Bigelow, Ricky Klatt, Brooklyn Washburn, Maddie Wilkes

Greene: Jenna Boucher, Cliff Greco, Ashley Mathieu, Bailey Smart

Leeds: Lily Comeau-Waite, Dustin Jensen, Ally Ryan

Lewiston: Ciera Belanger, Connor Bolduc, Jazlyn Dumas, Haley Gideon, James Greenwood, Olivia Lee, Mohamed Mohamud, Jamie Poliquin, Emily Whittemore

Lisbon: Jaden Burnham, Jasmin Le

Livermore: Abby Castonguay, Amber Delaney

Livermore Falls: Orion Schwab

Minot: Allie Novicki

Poland: Grace Banks, Lizzy Champagne, Maia Ferguson, Nick Hodge, Jada Lamb, Jasmine Lamb, Vincent Russo, Lucas Yorkey

Sabattus: Mikki Gervais, Noah Moring, Renee Pickard, Sadie Waterman

Turner: Tamra Benson, Anthony DeGone, Julia Dillingham, Chad Morin, Oren Shaw, Abigail Varney, Hannah Varney

West Poland: Izzy Fernald

 


Aroostook County

Ashland: Peng Cheng, Lucas Craig, Mackenzie Hall

Blaine: Lizzy Gillen, Jimmy Hotham

Bridgewater: Clark Bradbury

Caribou: Molly Adams, Andre Daigle, Kate Finnemore, Jillian Flynn, Madeline Gudde, Nickolas Guerrette, Michael Hunter, Chathu Karunasiri, Kaitlyn Nadeau, Brennan Poitras, Spencer Savage, Chrissy Skidgel, Mitch St Peter, Danica Walker

Cary Plantation: Grace Graham

Eagle Lake: Samuel Swope

Easton: Francesca Armstrong, Cody Embelton

Fort Fairfield: Thomas Krause

Fort Kent: Lily Brickman, Emma Pooler, David Roy, Tony Valcourt

Hersey: Caleb Streinz

Hodgdon: Nicholas Sherman, Addie Woods

Houlton: Chloe Davis, Sarah Delano, Lauren Eastham, Sarah Glatter, Jillian Haggerty, Dominic Miller, Jordan Russell

Island Falls: Kassidy Mathers

Linneus: Tabetha Ganzel

Littleton: David Gogan, MacKenzie Hunt

Ludlow: Sydney Howell

Madawaska: Courtney Daigle, Evan Hebert, Isabelle Jandreau, Hollie Morneault, Chelsea Pelletier, Ral Toussaint

Mapleton: Garrett Morneault, Sarah Morneault, Mari Shaw, Stephanie Winslow

Monticello: Kristen Brewer

New Canada: Jonny Blanchette

New Sweden: Austin Findlen

Presque Isle: Emma Everett, Katelyn Ford, Morgan Ireland, Emily Lagerstrom, Zechariah Morse, Rachel Scott, Austin Thibeau, Alexandra Walsh, Taylor Williams, Everett Zuras

Saint David: Donna Morin, Liz Theriault

Sherman: Tyson Porter

Stockholm: Evan Desmond, Irene Thibodeau

Van Buren: Lyndsey Lavoie

Wade: Aaron Macek

Washburn: Jaida Beaulieu

Westmanland: Noah Hixon

Woodland: Cheyenne Laszlo

 


Cumberland County

Bridgton: Morgan MacNeil, Douglas Mayo, Matthew Mayo, Haley Usilton

Brunswick: Tessa Alexander, Ryan Berry, Emma Blair, Forrest Blankenship, Tobyn Blatt, Erin Bradstreet, Max Burtis, Julia Casey, Amanda Cloutier, Cameron Daly, Alyssa Demanche, Joshua Flanagan, Milly Girardin, Taylor Hodgdon, Kyle Labbe, William Labbe, Samiera MacMullen, Jacob Parent, Owen Poisson, Kaitlyn Ridley, Lea Scrapchansky, Maeve Shea, Desiree Tanner, Matt Yost

Cape Elizabeth: Michaela Arsenault, Matthew Fishbein, Sierra Galgano, Ryan Harvey, Sarah Loring, Zale Rasco, Erin Sewall, Gavin Spidle

Casco: Emily Jackson

Chebeague Island: Jason Auffant

Cumberland Center: Sam Bonnevie, Ryan Bray, Anna Briley, Grace Downey, Anna Fitch, Mika Gallati, Aidan Greenlee, Liam Greenlee, Tim Lester, Noah Loveless, Cole Moore, Natalie Mullin, Alexandra Peary, Tate Porter, Aidan Regan, Brendan Scott, Madi Scott, Grady White, Ben Williams

Cumberland Foreside: Stephanie Tillotson

East Baldwin: Jordan Miner

Falmouth: Tom Adams, Gwenyth Armitage, Jake Baumann, Alex Britton, Erin Cianchette, Evie Clement, Will Emanuel, Gretchen Favreau, Mary Giglio, Matthew Gramse, Mike Gramse, Tholia Hallett, Jason Halliday, Kat Kane, Kevin Kane, Mitchell Kelley, Kali Mildrum, Brendan Mittleider, Samantha Pike, Izzy Simbari, Violet Singer, Aja Sobus, Caroline Spencer

Freeport: Seth Breton, Lauren Briggs, Leah Harrison, Alexys Langley, Tom Lawrence, Ed Lefebvre, Margaret Perrotta, Christian Potts, Bobby Sawyer

Gorham: Caitlyn Beaulieu, Connor Bell, Abby Biegel, Delaney Burns, Emily Chapin, Angel Darling, Avery Germond, Kaitlyn Jodoin, Branden Kuusela, Noah Lambert, Thomas Light, Griffin Lord, Hailey Morrill, Ethan Orach, Kyle Peoples, Megan Polchies, Brady Rioux, Simon Roussel, Lia Suleiman, Logan Swift, Haley Thompson, Bruce Wyatt

Gray: Dawsin Blanchard, Adam Dumas, Austin Gallant, Nate Gendreau, Ethan Johnson, Natasha McGowan, Brenna Milliken, Lukas Odrzywolski, Alexandra Requena, Grace Terry, Madeline Test

Harpswell: Kieley Hetherington, Sean Roberts

Harrison: Gunnar Docos, Nick Soucy

Naples: Daria Bosworth, Lily Charpentier, Catherine Christiansen, Marcus Devoe, Abby Scott-Mitchell

New Gloucester: Emma Cadran, Haley Cadran, Dante Castro, Felicia Lyons, Seth Ordway, Amanda Thayer

North Yarmouth: Aidan Hayes, Molly Horton, Alyssa Lovering, Aidan Michaud, Trevor Rafford, Nicholas Small, Parker Swanson, Blake Turner

Orrs Island: Jameson Cy

Portland: Marshall Abbott, John Adamo, Cam Beressi, Dylan Bolduc, Bobby Brittingham, Natalia Budri, Jack Burnell, Sara Chamard, Siobhan Densmore, Noah Ferrante, Haley Foreman, Lillian Frager, Eva Griffiths, Emily Haley, Maggie Healy, Joe Herboldsheimer, Ellie Hooper, Bronwyn Hughes, Coraly Igiraneza, Madison Legassey, Zoe Leland, Evan Leonard, Ruth Lewandowski, Hua Lin, Jake Loranger, Cillo Magno, Madison Mahan, Grace Maloney, Marissa Martel, Tim McInnis, Emily Mooney, Tommy Nguyen, Mackenzie O’Donnell, Kate Pontius, Lucas Profenno, Caden Scott, Jasper Sommer, Ben Tero, Alec Troxell, Sophie VanDerburgh, Patrick Viola, Mitchell York

Pownal: Jordan Randall

Raymond: Brooke Clement, Liam Flynn, Jeffrey Pollard

Scarborough: Carigan Allie, Cal Berry, Emma Budway, Drew Cusson, Kaylee Faherty, David Fitzpatrick, Kate Follansbee, Emma Freeman, Jaimie Giguere, Lila Harakles, Brielle Hardy, Chelsea Hughes, Abe Jordan, Nate Jordan, Katherine Kirk, Nolan Lamontagne, Connor Langlois, Ethan Lowell, Joseph Luong, Peter Martin, Morgan McGarry, David McKelvy, Abigail Morrison-Ouellette, Austin Mullen, Lauren Murphy, Emily Murray, Haley Nelson, Bryce Nitchman, Jasmine Olshin, Lauren Page, Gaby Panagakos, Josh Passarelli, Ryan Perry, Lauren Sabatino, Isaac Sparks-Willey, Amelia St John, Colin Tardiff

Sebago: Maraia Nason, Matt Price

South Portland: Madison Damon, William Edgar, Brian Elsemore, Lauren Elsemore, Michael Feely, Hunter Griffiths, Jason Halvorsen, Emily Hobbs, Aleksandar Kaurin, Caleb Marston, Aaron Radziucz, Andreas Sandoval, Jamie Sargent, Jack Vose-Gimbel

Standish: James Conley, Chaz Lamkin, Jenna Litif, Kayla Raymond, Sam Richard

West Baldwin: Michael Murphy

Westbrook: Elise Bourassa, Danielle Breunig, Sophia Cartonio, Paula Crucianelli, Kallie Cyr, Rachael Dyer, Saleh Elhag, Arianna Giguere, Anna Giroux, Jarred Haynes, Jaclyn Hazlewood, Desiree Hodgkins, Brady Lynes, Miles Moody, Noah Oliver, Jeremy Richards, Ashley Ricker, Jeremy Slaven, Mia Stamey

Windham: Dominic Agneta, Melissa Agneta, Mikayla Baiguy, Alex Baur, Lauren Black, Ben Chouinard, John Clark, Samuel Dubuc, Adam Kelley, Haley Landry, Katherine Lewis, Seth Martin, Cassidy McCusker, Eli McGill, Erin Merchant, Stephanie Nichols, Jason Nielsen, Eliza Palow, Jadon Petty, Reese Preston, Gabriel Ransom, Avery Rolfe, Rianna Russell, Sydney Segal, Isabella Sernyk, Katie Skvorak, Annie Stevens, Dylan Varney, Cait Winn

Yarmouth: Chris Bock, Phil Bock, Anna Bouton, Kyaira Grondin, Adam Levinson, Jacob Sperber

 


Franklin County

Carrabassett Valley: Emma Downing, Finn Mackay

Farmington: Nate Pratt-Holt, Zeke Robinson, Sara Taylor

Industry: Ellie Pelletier, Miles Pelletier, Makao Thompson

Jay: Hannah Maurais, Emily White

Kingfield: Katie Maxsimic, Avery Taylor, Seth Thomas, Mallory Toothaker

New Sharon: Andrew Gardner, Brittany Woods

New Vineyard: Courtney Withey

Phillips: Anna Zmistowski

Rangeley: Haley Morrill

Stratton: Maya Caron

Strong
: Rowan Jellison

Wilton: Katie Brittain, Jessie Hutchinson, Emma Williams

 


Hancock County

Amherst: Casco Haley

Bar Harbor: Phillip Bart, Molly Brown, Matthew Cox, Chris Horton, Ryan Kelly, Abbe Miller, Maev Rogers, Clara Ruppert, Sierra Tapley, Sara Todd

Bass Harbor: Abigail Muscat

Bernard: Owen Mild, Kohl Shaw

Blue Hill: Curran Granger, Jenna Malvin, Maya Naisbitt, Erin Niehoff, Emma Richardson

Bucksport: Danny Bunker, Amanda Carter, Hannah Ferrell, Gabe Flegel, Steven Giles, Kaylee Grindle, Eliza Hosford, Alexis Krull, Jordan Servetas, Melissa St Peter, Jessica Swazey, Kendall Szumilas, James Terrill, Marissa Thompson

Castine: Christopher Ciano

Corea: Delaney Woodward

Cranberry Isles: Will Ferreira

Dedham: Daniel Davis, Sarah Dorey, Sara Hunt

Deer Isle: Amy Hardy, Bethany Humphrey, Jordyn Judkins, Natalie Knowlton

East Blue Hill: Sarah Juster

Eastbrook
: Malcolm Svec

Ellsworth: Lindsay Bland, Justin Brown, Joy Cartwright, Will Doty, Delaney Dow, Keegan Grey, Riley Grindle, Jared Hamilton, Jacob Jordan, Joy Kempf, Kaitlin McCullough, Chantal Ouellette, Aaron Scillia, William Somes, Austin Stover, Maria Wagenknecht, Jared Wright

Franklin: Taylor Merchant

Hancock: Ryan Kelly, Reilly Linkel

Hulls Cove: Loren Genrich

Lamoine: Nicole Brown, Elizabeth Dalton

Little Deer Isle: Ennis Marshall

Mariaville: Chris Johanson, Isaac Tremblay

Mount Desert: Jesse Dyer, Alex Eason, Megan Howell, Ethan Leonard, Madeleine Macauley

Orland: Sarah Low

Penobscot: Heather Munroe, Alex Turanski, Tate Yoder

Seal Cove: Emma Watras

Seal Harbor: Ally Bender

Southwest Harbor: Ralph Magnani

Stonington: Ali Eaton, Tyson Rice

Sullivan: Andrea Knapp, Kevin Venard

Trenton: Miranda McKim

Winter Harbor: Liam Flubacher, Tara Flubacher

 


Kennebec County

Albion: Elliot Dixon, Kensi Matula, Libby Wallace

Augusta: Brandon Emerson, Jens Hansen, Arthur Hubbard, Courtney King, Joshua King, Andrew Levesque, MacKenzie Lewis, Sierra McLellan, Nick Poulin, Eva Reed, Nick Seile, Evangeline Soucy, Eric Sullivan, Annemarie Towle, Olivia Varney, Liam Waits

Belgrade: Grace Elliott, Sawyer Michaud, Josh Towle

Benton: Kaylee Brann, Emery Clifford, Liz Walsh

Chelsea: Jared Alexander, Gabby Benson, Annie Brannigan, Mac Creamer, Alexis Everett, Nic Mills, Anna Peterson, Kasidy Turgeon

Clinton: Matt Brown, Hannah Meidahl, Lilla Tilton-Flood

Fairfield: Katie Cobb, J.T. Nutting

Farmingdale: Cole Bryant, Mari Smith

Fayette: Abigail Despres, Natalie Harmon, Eli Krout

Gardiner: Casey Bourque

Hallowell: Jarod Dye, Mary Hicks, Anna Hodgkins

Litchfield: Mikayla Buckmore, Chris McGeoghegan, Hannah Nadeau, Cassidy Tibbetts

Manchester: Caden Brown, Mair Guillemette, Mark McLaughlin

Monmouth: Anna Kulinski, Lindsey Ridlon

Mount Vernon: Steven White

North Monmouth: Emily Barnett, Sidney Wilson

Oakland: Olivia Durkee, Lillie Fortier, Ryan Pullen, Joshua Schaff, Katie Seekins, Emmy Warren

Pittston: Sarah Foust

Readfield: Taylor Cray, Camille Kavanah, Ashley Russell, Kelcey Thornton, Natalie Wicks

Sidney: Haley Carver, Soren Donisvitch, Riley Field, Kyle Gleason, Kennedi LeBlanc, Hannah Mathieu, Katie Mercier, Matthew Stenger, Walker Thomas

South China: Lilja Bernheim, Scott Christiansen, Jared Gartley, Justin Harris

Vassalboro: Brianna Benedict, Eliza Costigan, Kassie Nadeau, Alainie Sawtelle

Waterville: Alan Baez, Sophie Given, Jenna Goss, Danny Kornsey, Adan Lawlor, Ty Lecrone, Elwin Moss, Anthony Pinnette, Briana Quirion, Mikayla Reynolds, Sammi Saulter, Cody Veilleux

West Gardiner: Mikayla Palmer, Haley Santerre, Bryce Smith, Olivia Turner

Windsor: Jordan Bowie

Winslow: Andrew Bolduc, Hannah Comfort, Daigs Daigneault, Devon Gleason, Adam Green, Sierra Harmon, Arianna Hatt, Zach LaCombe, Isaac Lambrecht, Colette Latendresse, Brea Martin, Hunter McCaslin, Maddy Morneault, Matt Patterson, Kirstie Rogers, Elyse St Pierre, Nick Tiner, Jacob Trask, Ely Yang

Winthrop: Bennett Brooks, Matt Ingram, Kyle Keezer, Lydia Lavoie, Mary Milligan, Andrew Pazdziorko

 


Knox County

Appleton: Morgan Ford, August Gray

Camden: Ellie Berez, Sarah Berez, Tom Cox, Izzy Gutheinz, Grace Kirklian, Tom Libby, Sarah Mitchell, Karrah York

Cushing: Paige Widdecomb

Hope: Tristan Fong, Henry Laurita, Katie Southworth

North Haven: April Messier

Owls Head: Mary Allen, Nicole Strickland

Rockland: Julia Barbour, Jenna Conant, Wesley Dunkle, Zoe Goff, Alexander Mahar, Alexis Mazurek

Rockport: Marco D’Amato, Molly Davee, Nick Denny, David Flint, Myia Hanson, Devon Lammert, Hilary Merrifield, John Nugent, Frances Pendleton, Fran Woodworth

Saint George: Danielle Weaver

South Thomaston: Sarah Penney

Tenants Harbor: Sierra Beal, Amber Johnston

Thomaston: Mackenzie Murray

Union: Emalee Grant, Jacob Savage

Vinalhaven: Deja Doughty, Andrea Shane

Warren: Naomi Kihn, Billy Olmsted, Adam Wilcox, Leah Wilcox

Washington: Maitana Benicio, Antyna Gould, Jane Horovitz, Patrick Madden

 


Lincoln County

Boothbay: Graham Bryer, Braden Olsen, Maya Schwehm, Alexis Welch

Boothbay Harbor: Tim Chappelle, Sydney Meader

Bristol: Tommy Thelander

Damariscotta: Jon Pinkham, Abigail Roberts

Edgecomb: Colt Seigars

Jefferson: Lily Bragg, Abigail Farrin, Anna Kolota

New Harbor: Ashley Mason

Newcastle: Aidan Manahan

Nobleboro: Maggie Bradbury, Lisa Howard, Kate Westhaver

Round Pond: Dorothy Hodous

Somerville: Willow Throckmorton-Hansford

Waldoboro: Peter Alexander, Claire Bourett, Rose Hickey, Ashley Holmes

Whitefield: Matthew Birch, Hannah Burns, Ryan Pedersen

Wiscasset: Aidan Carlson, Vanessa Dunn, Chris Perkins, Remy Segovia, Madison Stahle

 


Oxford County

Albany Township: Torie Hamel

Bethel: Emily Hanscom, Brynne Speakman, Souix Tuttle

Bryant Pond: Ray Mills, James Newkirk

Canton: Jill Conant, Emma Lueders

Denmark: Owen Burk

Dixfield: Ethan Couture, Bennett Dorion, Kate Ellis, Rachel Knight, Alexa Varnum

Fryeburg: Casey Kneissler, Spencer Thomas

Greenwood: Samuel Stone

Hanover: Alison Wyman

Hartford: Tucker Olsen

Hebron: Zane Dustin, Victoria Eichorn, Nathan Godbout, Tyler Punch, Pooja Rawat

Hiram: Abigail Mosson

Lovell: Mariah Davis

Mason Township: Dylan Richmond, Madeline Williams

Milton Township: Sadie Richardson

Norway: Brian Cook, Malik Geiger, Luck Haviland, Kelton Loper, Nate McNutt, Julyan West, Christian Wynott

Otisfield: Alex Lavorati

Peru: Joey Caruso, Amber Ferris

Roxbury: Peter Cogley

Rumford: Andrew Arsenault, Kenzie Arsenault, Sabrina Daoud, Jeremiah Richardson

South Paris: Madi Bangs, Sarah Grillo, Lauren Keisman, Nathanael Shaw, Haid Tanous

Sumner: Maggie Bragg, Bri Damon, Reilley Hicks

Waterford: Avery Elliott

West Paris: Kristina Wilson

 


Penobscot County

Alton: Josh Hamilton

Bangor: Danny Adam, Jordan Allen, Maher Alsamsam, Nishchay Arya, Ellen Babbidge, Jenna Bishop, Alex Bloomer, Hadrien Boulch, Katrina Bowden, Erin Brown, Jim Burby, Rick Cali, Max Carter, Dylan Clark, Ally Cooper, Jacob Cote, James Cramer, Ben Dailey, Ty Delargy, Hebert Delgado, Erica Desjardins, Beth Dickson, Kimberly Dixon, Gunnar Eastman, Jon Feix, Collette Filer, Amanda Floyd, Landyn Francis, Trudy Furrow, Ally Gonyar, Vanessa Graham, Adam Green, Dan Guidi, Glenice Hale, Dylan Hallett, Victoria Haskell, Ashlie Henderson, Abby Houghton, Andrew Howes, Courtney Hutchinson, Mitchell Jameson, Jamie Jones, Abram Karam, Gabriel Karam, Ryan Kinney, Natalie Lammers Lisnet, Nate Landon, Gabriella Lee, Blake Lufkin, Sarah Marcotte, Leah Marcoux, Grady Markie, Tenny Martin, Bryson McDonough, Lily McLaughlin, Sammy McNaughton, Alicen Miller, Margaret Miller-Finch, Sam Morse, Naomi Moynihan, Jon Musor, Patty Neel, Leigh Neptune, Connor Noddin, Dan O’Neill, Ashley Ouellette, Daniel Perkins, Grace Perron, Alex Perry, Jojo Picone, Rachel Poisson, Banalata Pratt, Brandon Richards, Declan Riordan, Diane Roberts, Emma Rowe, Ethan Sailor, Alyssa Salley, Steven Santerre, Isabelle See, Jordan Seekins, Max Sennett, Parker Shaw, Abigail Slauenwhite, Collin Soucy, Belle Spearin, Corey Stephens, Thomas Szewczyk, Natalie Tanous, Gage Thibodeau, Yuri Trusty, Lauren Turcotte Seavey, Vasiliqi Turlla, Sam West, Chavaleh Joi Winters, Jacob Worgull, Max Worgull, Tessa Worgull, Kelly Xiao

Bradford: Robert Hall

Bradley: Kaylee Bellavance, Dominic D’Angelo, Sam Dauphinee, Emily Ketch, Jacob Ketch, Lauren Martin, Joshua Smith, Jessie Sweeney

Brewer: Jared Austin, Collin Averill, Danielle Ayub, Samantha Ballesteros, Castine Barry Grant, Rene Beaulieu, Abigail Bennett, Drew Bennett, Oisin Biswas, Lily Canders, Nicole Carlson, Andres Celano, Caid Cummings, Julia Cummings, Allie Dean, Jon Donnelly, Aubrey Duplissie, Hannah Friedman, Savannah Georgia, Andrew Gillette, Tyler Hersey, Ellie Horr, Mandy Jammeh, Omar Khan, Matt Luce, Nola Prevost, Lauren Richardson, Taylor Richardson, Jessica Sargent, Samuel Sergi, Anna Spaulding, Serena Webster

Carmel: Reba Michaud, Nash Roy, Baylee Smith, Tiffany Tanner, Allison Treat

Charleston: Angelina Buzzelli

Clifton: Brad Bell

Corinna: Jordan Bailey

Corinth: Matthew Brewer, Rachel Ireland, Makayla Labelle, Maija Overturf, Tuuli Overturf

Dexter: Mariah Hughes, Ashley Reynolds

Dixmont: Shelby Merchant

East Millinocket: Nicole Chasse

Eddington: Davis Asherman, Kat Carreira, Kelsey Hines, Kailey Holmes, Eamon Laskey, Kailey Richards, Allisyn Tidd

Etna: Allie Donaldson

Exeter: Katie Batron, Rebecca Batron, Katie Brayson, Nicholas Hershbine, Chandler Perkins, Karim Seifeldin, Zach White

Garland: Katherine Thomas, Abby Webber

Glenburn: Beth Allen, Christian Boone, Lydia Caron, Ben Cotton, Shaylyn Cyr, Kennedy Gerow, Caitlin Hillery, Lauren Ismail, Nicholas Jacobs, Zach Jones, Alex Paradis, Lauren Potter, Brooke Springer

Greenbush: Samantha Grimwood, Dylan Madden

Hampden: Jacob Bailey, Kyle Barry, Madison Bennett, Alexandria Chamberland, Benjamin Chasse, Logan Christian, Emily Colter, Fallon Crossman, Laura Curioli, Sarah Curioli, Ellie Dacey, Elyse Daub, Emily Daub, Olivia Doucette, Jack Dunning, Zachary Flannery, Emily Gagner, Nick Gauthier, Parker Harriman, Rachel Hobbs, Autumn Hunter, Gavin Kearns, Alyssa Kilgour, Mike Labun, Laura Landry, Julianne Llerena, Brady Lobdell, Ryan McGraw, Sydnie McKenney, Mark McLaughlin, Abby Novak, Melissa Reichel, Steven Santiago, Aaron Watt, Mo Weitman, Aaron Wilde

Hermon: Paige Bacon, Julia Bate, Zachary Beaton, Jarod Bielecki, Zoe Brown, Emily Burns, Halle Cole, Rylee Cushman, Hannah Dyer, Shelby Gamache, Brianna Graves, Rachel Ingalls, Sahvannah Michaud, Breanne Oakes, Connor Patten, Cammie Peirce, Hailey Perry, Cody Porter, Kaylyn Raymond, Mariah Rogers, Adam Rush, Matt Sforza, Owen Shaw, Sierra Snow, Madison Spencer, Braedon Stevens, Katelyn Walsh, Jeremy Wilson

Holden: Caroline Bush, Emily Gilmore, Andrew Kiley, Maria Maxsimic, Mallory Mills, MacKenzie Nixon, Frank Noyes, Courtney Pearson, Seth Pearson, Collin Rhoads-Doyle, Jamison Rhoads-Doyle, Jared Smith, Betsy Spear

Howland: Ciarra Jaszay

Hudson: Mark Muir

Indian Island: Claudia Cummings, Sage Neptune

Kenduskeag: Jennifer Crone, Alyssa Hand, Kassidy McMillan

Lee: Amelia Crise, Morgan Dodge, Ashton Dunbar, Samuel Mallett

Levant: Alexis Allard, Ashley Barker, Brianna DePuy, Olivia Johnson, Brittany Morales, Josh Peterson, Annie Treworgy

Lincoln: Chris Anderson, Ava Broderick, Lynn Dwelley, Keegan Farrington, Koby Farrington, Natalie McCarthy, Duncan Mcintyre, Ellie Ocana, Jason Worster

Lowell: Jeffrey Garfield

Mattawamkeag: Sam Neil

Maxfield: Josie Harper

Milford: Nolan Altvater, Cedar Bagley, Eli Clark, Zac Libby, Harley Rogers, Dakota Scott, Ryan Shorette, Natalie St Louis, Cortney Stedt, Johnny Wolfington

Millinocket: Ryan Stavnezer, Katie Watson

Newburgh: Tyler Arbo, Wesley Kauppila, Angela Rideout, Jennifer Spann

Newport: Katie Bell, Josh Emery, Noah Kershner

Old Town: Sachristy Arakelian, Kara Arey, Brianna Ballard, Olivia Bamford, Emma Betterley-Dow, Allison Bleakney, Camden Chasse, Devin Christianson, Jacob Clark, Sophia Crockett-Current, Oliviah Damboise, Daniela Delpino, Stephanie Deschaine, Becky Dias, Charlie Duffield, Nicole Dumond, Emily Dunlap, Keegan Feero, Nick Feero, Jacob Foss, Kristen Freeman, Jade Gilman, Kendra Green, Derek Haas, Sydney Hagarman, Kayla Hayward, Tamara Hembree, Jessup Henderson, Maddy Jackson, Alicia Jacobson, Yukino Kasai, Jordan Kelley, Meaghan Kelley, Khulod Khalaf, Kat Klebon, Elena Kolesnikova, Aurore Looney, George Mason, Mae Mathews, Jon Maurer, Kalee McLaughlin, Marissa Mendoza, Bethany Miles, Hadley Moore, Kayla Murdaugh, Rachael Murphy, Jason Nagy, Sabrina Nuttall, Aubree Nygaard, Jinyoung Park, Soojin Park, Kayla Parsons, Allison Pomeroy, Ben Quimby, Mindy Reeves, Adam Regan, Ben Robson, Francois Rukumbuzi, Olivia Shipsey, Deborah Silver, Bella Slocum, Emma Smith, Jasmine Smith, Emilienne Soucy, Melanie Soucy, Trey Stimpel, Brooke Sulinski, Cameron Sullivan, Brooke Sweetser, Hannah Talcove, Jake Tauke, Santiago Tijerina, Kathrina Turner, Julia Van Steenberghe, Jasmine Waite, Jarod Webb, Kaitlyn White, Brad Wilkins

Orono: Amatullah Adams, Logan Aromando, Kaleb Austin, Alex Barnett, Ben Blood, Cagney Bowen, Olivia Bradstreet, Jeremy Braun, Camryn Brown, Morgan Buchanan, Brandon Burris, Cole Butler, K.P. Carpenter, Dakota Cates-Wright, Caleigh Charlebois, Christina Claudel, Cass Clemmer, Samantha Cloutier, Aviana Coco, John Conant, Sarah Conner, Skye Crump, Jafar Darwish, Marius DeLannee, Lauren Dodge, Lindsey Dodge, Nick Dominique, Kellen Doyle, Eedy Doyon, Daisy Drinkert, Susannah Drown, Elena Dugal, Nigel Dunn, Madison Eaton, Theo Erikson, Grace Farrington, Kell Fremouw, Eimile Garvey, Austin Gilboe, Ella Glatter, Darian Goggin, Andrew Guimond, Brianna Guy, Ian Haddow, Taylor Hamm, Ryan Hancock, Darria Hansen, Elizabeth Harrington, Caitlin Hathaway, Malak Helal, Ada Hepler, Irja Hepler, Jordan Hess, Alison Hills, Adrian Holesinsky, Rachel Hollandsworth, Jessica Holz, Ashley Hui, Dom Huntington, Noah Imperato, Dominika Ivanicka, Evangeline Jerome, Guanyu Jiang, Todd Jones, Jess King, Colby Kohn, Parker Lambert, Chantel Lane, Eric Lindbom, Kaitlin Liu, Delaney Love, Noah MacAdam, Alissa Mathieu, Connor McCluskey, Sydney Meredith-Pickett, Will O’Neil, Ali Obaidan, Josh Palmeter, Jordan Parks, Brooke Pietri, Jordan Richards, Leila Rollins, Matt Ryckman, Tarek Sager, Anthony Salafia, Corey Salisbury, Logan Shannon, Jakub Sirota, Abby Smith, Audrey Smith, Kiera Smith, Selah Smith, Shannon Smith, Nyle Sockbeson, Elizabeth Spiller, Emily Sprecher, Leela Stockley, Peter Stumer, Kazu Temple, Ali Tobey, Kylie Trawick, Nikhil Vaidya, Samuel Varga, Mia Vargas, Spencer Ward, Mickala Wheeler, Justin Wiggins, Connor Williams, Bruce Wilson, Abby Wingard, Kelsey Wojdakowski, Lining Zhang, Carolyn Ziegra, Zoey Zuo

Orrington: Grace Blanchard, Nicholas Bower, Alex Casburn, Katelyn Grant, Jw Harriman, Lia Johnson, Jonathan Kincaid, Meg Lander, Sam Lander, Alia Parsons, Ember Perry, William Prescott, Colby Rand, Lindsey Ruggiero, Evan Vidas, Nathan Williams

Passadumkeag: Mackenzie Chaisson

Plymouth: Gabby Sands

Stetson: Trevor Snow

Stillwater: Amanda MacBurnie, Corrina Oakley, Drew St Jean

Veazie: Giorgia Calcagno, Sam Cartwright, Joseph Dagher, Liam Daniels, Connor Ferguson, Courtney Hyde, Emma Olmstead, Connor Reese, Nate Reese, Sethany Rodriguez, Byron Winslow

Woodville: Jada Kimball

 


Piscataquis County

Brownville: Stephanie Duarte

Dover Foxcroft: Liam Casey, Cooper Nelson, Chrissy Shaw, Hannah Sprecher, Thomas Stiffle

Ebeemee Township: Blake Morrison

Guilford: Johan Halvorsen

Milo: Kelby Drews

Monson: Hannah Vainio

Parkman: Matthew Griffith

Sebec: Kylie Dow

 


Sagadahoc County

Arrowsic: Sean Detwiler

Bath: Raz Baltazar, Amy deHaas, Dominique DePippo, Ryan Fitzmaurice, Zane Kwiatkowsky, Eli Munro-Ludders, Sydney Osterhout

Bowdoin: Aaron Dustin, Alex Humphrey, Colin Ingalls, Zoe McNally, Gideon Wheeler

Bowdoinham: Morgan Johnson, Rick Mann, Caleb Miller, Lydia Schneider, Meri Stockford

Phippsburg
: Gus Anderson, Abbie Baker, Ian Fernald, Marija Medenica

Richmond: Ashley Brown, Emma Carbone, Hunter Curtis, Kylie Temple

Topsham: Madi Bailey, Caitlin Chambers, Jordan Chase, Mike Crawford, Rebecca French, Hank Gilson, Ryan Glass, Devin Hoskins, Matt Kenison, Joseph Knowles, Matt Lawrence, Hayden Libby, Kody Noyes, Sabrina Paetow, Joseph Patton, Joey Reed, Ian Scanlon, Lauren Sturgess, Rachel Thieme

West Bath: Connor Bennoch, Caiden Fraser, Sarah Meyer-Waldo

Woolwich: Hannah Card, Rachel Ouellette, Jeremy Thiboutot

 


Somerset County

Bingham: Linah Davy

Canaan: Tammy Burke

Corinna: Lauren Roberts

Cornville: Samantha Coombs

Detroit: Madison Morton

Fairfield: Nathanael Batson, Bailey Carter, Dakota Hutchins, Trinity Hutchins, Trey Liberty, Ben Parks, Noah Shepherd, Braden Soule, Sam Wilson

Harmony: Samual Kowal, Caitlin McKenney, Jake Stutzman, Arend Thibodeau

Hartland: Shelby Haskell, Myky Weinstein

Jackman: Alexandra Lessard, Ian West

Long Pond Township: Elise McKendry

Madison: Jenny Dean, Seth Dillon, Nate Dimock, Jacob Girgis, Jordan Hadley, Caleb Harper, Sydney McDonald

Mercer: Jason Hilton

Moscow: Loren Grant, Mike McNally

New Portland: Grace Cowan

Norridgewock: Logan Bolster, Kiel Lachapelle, Sara Qualey

Palmyra: Zoe Fiandaca, Laura Freudenberger, Ryan LaGross, Morganne Robinson

Pittsfield: Jacob Ackroyd, Hunter Benttinen, Abby Bernier, Dillon Fitts, Madison Fitts, Jordin Jakins, Audrey McCannell, Logan Rollins, Devon Varney, Sarah Welch, Kendrah Willey

Skowhegan: Rebecca Bell, Marcus Christopher, Brooke Curtis, Alex Higgins, Bailey Lewis, Julia Meade, Morgan Tittle, Nate Tracy

Solon: Brandon Dixon, A.J. Foss

 


Waldo County

Belfast: Will Bickford, Sam Davis, Ashley Flanders, Lucien Gordley-Smith, Patrick Groening, Emily Harriman, Trevor Martell, Tracey McKinney, Aiden Pike, Zander Roman, Ben Turner

Belmont: Zoe Deans

Brooks: Haley LaRochelle, Nick Merriam

Burnham: Avery Gosselin

Frankfort: Hannah Dodson, Brooke Hammond, Kaitlyn Robinson

Lincolnville: Jesse Goodale, Noah Lang, Brendan Moline, Alisha Pendleton, Joshua Pitcairn, Kyle Wood

Monroe: Cori Shooter

Morrill: Evan Kennedy

Northport: Ana Kelley, Olivia Lovejoy, Hunter Merchant

Palermo: Kaylee Porter, Caleb Tyler

Searsmont: Mikayla Artkop, Anna Baiungo, Nicholas Czuchra, Cassidy Hill, Emily Jolliffe

Searsport: Dominic Francis-Mezger, Sammy Hamblen, Daniel McKeon, Meagan McKeon, Kion Tupper

Stockton Springs: Ellie Damuck, Ryan Haskell, Bailey West

Swanville: Kasey McLeod, John White

Thorndike: Kristen Raven

Troy: Edward Angelo

Waldo: Ethan Jacobs

Winterport: Kate Bragg, Noah Burby, Stella Cashman, Mary Dube, Rachel Gower, Devon Kane, Kayla Stromvall

 


Washington County

Baileyville: Alex Morrison

Big Lake Township: Kasey Grass

Calais: Dev Carrier, Katie Cavanaugh, Kobey Gillespie

Columbia: Shay Barbee Bamford

Cutler: Alia Shaw

Danforth: Kimberly Stoddard

East Machias: Shaina Murdaugh

Harrington: Kayla Thompson

Jonesport: Morgan Rocks

Lubec: Lauren Murphy, Jude Zanoni

Milbridge: Maura Pate

Pembroke: Kaylie Robertson

Perry: Devyn Seeley

Princeton: Avis Hartman, Audrey Nicholas

 


York County

Acton: Brooke Camire, Summer Camire, Emily Clarke

Alfred: Zachary Hurlburt, Garrett LaFrance, Joanna LaFrance, Sophia LaFrance

Arundel: Jonathan Dube, Katie Dube, Michael Laverriere

Berwick: Jacob Bradshaw, Abby Couture, Ethan DeMoura, Dustin Knight, Jacob LaMontagne, Jarrod Rudis, David Stansfield

Biddeford: Grace Bermeo, Courtney Heffernan, Emily Huo, Carson Neumann, Sam Paul

Buxton: Bethany Ashley, Jordan Fournier, Niklas Hase, Abby Logan, Regan McCleary, Sydney Owen, Polly Rae, John Vedral, Anna Weyand

Cape Neddick: Taylor Bair, Lili Beal, Emily Holt

Cornish: Katie Tims

East Waterboro: Jake Cyr

Eliot: Lauren Cusson, Eliza Foye, Bryant Goodenough, Turner Goodenough, Emma Hichens, Tess McNamara, Peter O’Brien, Terence O’Brien, Marissa Sewell, Chloe Shields, Taylor Sturdevant

Hollis Center: Connor Baldwin, Lindsey Durgin, Andrew Ettinger, Evan Smith, Jennifer Turner

Kennebunk: Anna Cressey, Colby Ellis, Grace Howard, James Jarvis, Haloye Johnson, Ashley Kayser, Colleen Keegan, Katy Ross, Brennan Schatzabel, Conor Stevens, Osiris Thomas, Julia Towne, Sam Vaccaro

Kennebunkport: Michael Conrad, Miles Eaton

Kittery: Emilia Byrne, Ryan Campion, Amanda Cusack, Grace Finley, Rachel Jones, Briana Lamoureux, Amelia Sullivan, Maeve Wivell

Lebanon: Maggie Menter, Jack Stapleton

Limerick: Marcus Ratz

Limington: David Hegarty, Bre Lifland, Jordyn Long, Aidan McGlone

Lyman: Joel Van Tassell

North Berwick: Jacob Burgess, Casey Halliday, Alexy Hudock, Reilly McGilvery, Kody Moseley, James Stewart

North Waterboro: Emily Davison, Matt Gilbert, Brandon Johnstone

Ogunquit: Kat Dolan

Old Orchard Beach: Jamie Crowley, Danika Evangelista, John Fogg, Zoltan Panyi, Bobby Slattery, Katie Spagnolo

Parsonsfield: Maya Jamerson-Martin

Saco: Stephanie Ayotte, Caleb Bailey, Cameron Cadorette, Spencer Campbell, Abbey Carignan, Connor Donahue, Erin Farrell, Von Gagnon, George Horvat, Abdul Karim, Michael Kowash, Charles Lees, Ethan Levy, Hannah McAlary, Ben McCarthy, Jason Morrill, Hannah Niles, Ashley Paul, Hunter Penley, Benjamin Steva, Ezra Stillman, Andrew Yarborough

Sanford: Katherine Austin, Becca Campbell, Megan Charrier, Cam Cote, Adam Genereux, Emilee Mathieu, Ethan Mathieu, Noah Monto, Megan O’Connell, Niraj Patel, Chad Rosander, Travis Tovey, Khang Truong

Shapleigh: Delaney Pitts

South Berwick: Courtney Callanan, Renee Clavette, Brian Couture, Claudia Folger, Liam Hawthorne, Stephen Kaplan, Kayla Landry, McKayla Leary, Jacob McKenney, Alex Nduaguibe, Nate Poole, William Ramsay, Stephen Rezack, Jackie Ruksznis, Mikaella Sansoucie, Alec Taylor, Ethan Trott, Kenzie Young

Springvale: Gabby Bickford, Summer Bourque, Eric Griffin, Anna Johnson, Dean Johnson, Allison L’Heureux, Felix Meas, Josh Webber, Matthew Webber

Waterboro: Lani Callahan, Hannah Duffy, Desiree Saucier

Wells: Tim Bullard, Vincent Crawford, Melodie Godin, Kate Macolini, Emily Morrison, Natalie Robinson, Amanda Villemaire, Emma White

West Newfield: Steele Muchemore-Allen

York: Steven Blaine, Kelsey Cole, Jack Engholm, Jordan Gomes, Joey Goulette, Spencer Goulette, Sarah Kate James, Katie Kohler, Anna Lane, Danielle O’Connell, Ethan Peabody, Isabel Pease, Sophie Russell, Caroline Scott, Brett Smith

 

Back to full list